feed widget

 • آخرین روزهای یک محکوم به اعدام #۱۴
  اکنون می‌خواهم ایامی را که از عمرم باقی است برشمارم: مهلت قانونی برای درخواست فرجام از حکم صادره از حینی که حکم را برای من قرائت کرده‌اند سه روز. توقف پرونده بر روی میز جناب آقای وزیر که حتی از وجود چنین پرونده‌ای بیخبر است و با این وصف مقرر است که پس از مطالعه … Continue reading "آخرین روزهای یک محکوم به اعدام #۱۴"
 • فلفسفهٔ زمان
  زمان در دستان ماست، گاهی به گذشته می‌ریم برای رسیدن به آینده pic.twitter.com/P0zWxUVQXM — احسان (@EhsanTarget) June 12, 2017 دسته‌بندی شده در: channel Tagged: فلسفه
 • شبکه اجتماعی ماستدون
  شبکه اجتماعی ماستدون (mastodon) که «ماستادون» یا خودم خطابش می‌کنم ‹متادون› یه شبکه اجتماعی نوظهور با قابلیت‌های بسیار مقبوله از جمله قابلیت‌هاش می‌شه به ارسال‌های محلی و کنترل کامل کاربر روی «توتس» اشاره مرد این شبکه اجتماعی منبع بازه و هرکسی می‌تونه روی هر سروری شبکه اجتماعی خودشو راه‌اندازی کنه ماستدون هیچگونه تبلیغاتی نداره و … Continue reading "شبکه اجتماعی ماستدون"
 • آخرین روزهای یک محکوم به اعدام#۱۳
  اما این اوراق ایشان را از اشتباه بیرون میاورد، و اگر روزی به طبع رسید و منتشر شد شاید لحظه‌ای ایشان را متوجه عذاب روحی انسان کند، چون این گروه به فکر چیزی که نیستند همان رنج و عذاب فکری و روحی آدمی است. ایشان تا به آن حد پیش رفته‌اند که انسان را بدون … Continue reading "آخرین روزهای یک محکوم به اعدام#۱۳"
 • آخرین روزهای یک محکوم به اعدام #۱۲
  چرا نکوشم آنچه را که در این وضع پر ادبار و منزوی خود حس می‌کنم و برای دیگران طاقت‌فرسا و غیرمأنوس است لااقل برای خود شرح بدهم؟ مسلماً موضوع نوشتن کم نیست و هر قدر عمر من کوتاه باشد باز در حالات هیجان و تشویش و وحشت و رنج و شکنجه‌ای که از این ساعت … Continue reading "آخرین روزهای یک محکوم به اعدام #۱۲"
 • آخرین روزهای یک محکوم به اعدام #۱۱
  یک روز با خود گفتم: — اکنون که وسایل نوشتن در اختیارم گذاشته‌اند چرا ننویسم؟ اما چه بنویسم؟ اکنون در میان چهار دیوار ساخته از سنگ سرد و برهنه محبوسم و پایم آزاد نیست که راه بروم و افقی در برابر چشم ندارم که به آن نظاره کنم، اکنون تنها تفریح و سرگرمی من اینست … Continue reading "آخرین روزهای یک محکوم به اعدام #۱۱"
 • آخرین روزهای یک محکوم به اعدام #۱۰
  براستی که این تیره‌بختان چه مردم شریف و پاک نهادی هستند! ایشان سرگذشت خود و داستان شیرینکاری‌های خویش را برای من حکایت می‌کنند. این قصه‌ها وحشت‌انگیز و رعب‌آور است ولی ایشان از گفتن آن به خود می‌بالند. همچنین زندانیان زبان عامیانه و اصطلاحات خاص خود را به من میاموزند. زبان ایشان زبانی بسیار عجیب است، … Continue reading "آخرین روزهای یک محکوم به اعدام #۱۰"
 • آخرین روزهای یک محکوم به اعدام #۹
  هنوز به زندان نرسیده بودم که باز گریبانم به چنگال آهنین زندان‌بان افتاد و بر مراقبت و پاسداری من افزودند. دیگر برای صرف غذا کارد و چنگال به من نمی‌دهند. بازوان مرا در چیزی از کرباس شبیه به کیسه فرو برده‌اند که نتوانم از دستم استفاده کنم. زندان‌بانان مسئول جان منند و چون من از … Continue reading "آخرین روزهای یک محکوم به اعدام #۹"
 • آخرین روزهای یک محکوم به اعدام #۸
  درشکهٔ سیاه، مرا به این زندان نفرت‌انگیز «بی‌ستر» انتقال داد. این زندان از دور شکوه و عظمتی دارد و در امتداد افق در پای تپه‌ای به چشم می‌خورد. از دور هنوز آثاری از عظمت و جلال باستانی آن جلوه‌گر است و همچون قصر پادشاهان به نظر می‌رسد. لیکن هر چه به آن نزدیک‌تر شویم کاخ … Continue reading "آخرین روزهای یک محکوم به اعدام #۸"
 • آخرین روزهای یک محکوم به اعدام #۷
  محکوم به اعدام!… خوب، چرا محکوم به اعدام نباشم؟ بیاد دارم که وقتی در کتابی مطلبی می‌خواندم – و مخفی نماند که در سراسر آن کتاب مطلبی از این بهتر نبود- آری در کتابی می‌خواندم که آدمیان همه محکوم به مرگند منتهی موعد اجرای حکم دربارهٔ هر یک از ایشان غیر مشخص است. بنابراین در … Continue reading "آخرین روزهای یک محکوم به اعدام #۷"
 • آخرین روزهای یک محکوم به اعدام #۶
  دادستان با وکیل مدافع من در نبرد بود و من با بهتی آمیخته به خرسندی  و رضای خاطر به سخنان او گوش می‌دادم. پس از آن، قضات از اتاق بیرون رفتند و باز مراجعت کردند و آنگاه رئیس دادگاه حکم مرا قرائت کرد. مردم پس از استماع حکم، فریاد برآوردند که: — محکوم به اعدام!… … Continue reading "آخرین روزهای یک محکوم به اعدام #۶"
 • آخرین روز یک محکوم به اعدام #۵
  روبروی من پنجره‌ای بود که کاملاً باز بود. صدای خندهٔ گل‌فروشان از ساحل رودخانه به گوشم می‌رسید. از ورای پنجره می‌دیدم که گل زرد رنگ و کوچک و زیبایی در شکاف تخته سنگی روییده و غرق در نور مسرت‌بخش خورشید شده است و با باد بازی می‌کند. براستی چگونه ممکن بود که در میان این … Continue reading "آخرین روز یک محکوم به اعدام #۵"
 • آخرین روز یک محکوم به اعدام #۴
  دو تن سرباز محافظ بر در دخمه ایستاده و منتظر من بودند. آن‌ها به دست من دستبند زدند. دستبند قفل کوچک و محکمی داشت که بستن آن مشکل بود و سربازان آن قفل را با کمال دقت و احتیاط بستند. من بی‌حرکت ایستاده بودم و مقاومت نکردم. گویی دستگاه بی‌جانی بودم و مرا به دستگاه … Continue reading "آخرین روز یک محکوم به اعدام #۴"
 • آخرین روز یک محکوم به اعدام #۳
  من چشم گشودم و وحشت‌زده از جا پریدم و بر بستر حصیر خود نشستم. در این اثنا از ورای پنجرهٔ بلند و باریک دخمهٔ خود انعکاس اشعهٔ زرینی بر سقف دالان مجاور دخمه دیدم. برای ما زندانیان میسر نیست که آسمانی بجز طاق دالان‌های زندان ببینم، و چون چشمان من و همزنجیریان من کاملاً با … Continue reading "آخرین روز یک محکوم به اعدام #۳"
 • آخرین روز یک محکوم به اعدام #۲
  هم‌اکنون در حالیکه آن اندیشهٔ نفرت‌انگیز را در خواب به دنبال خود می‌دیدم از خواب پریدم، لیکن نفسی کشیدم و با خود گفتم: «آه! چه خوب شد که خوابی بیش نبود! …» اما پیش از آنکه پلکهای سنگین و خواب‌آلود خود را بگشایم و این رؤیای شوم را همچون لوحی حقیقی و برجسته بر اشیاء … Continue reading "آخرین روز یک محکوم به اعدام #۲"
 • آخرین روزهای یک محکوم به اعدام #15
  بایگانی شددسته‌بندی شده در: channel
 • آخرین روز یک محکوم به اعدام
  محکوم به اعدام! … آری، اکنون پنج هفته است که در این اندیشه مرگبار بسر می‌برم، انیس و ندیمی جز آن ندارم. سراپایم از احساس آن یخ کرده و تنم در زیر فشار سنگینی توان‌فرسای آن خمیده است! … روزگاری (در نظر من چنین می‌نماید که سال‌هاست محکوم به اعدام شده‌ام نه هفته‌ها) آری، روزگاری … Continue reading "آخرین روز یک محکوم به اعدام"
 • لندن در درگیری / شلیک در آینه
  لندن مورد توجه رسانه‌های جهانیه و در حال حاظر در صدر ترند اما می‌شه گفت فروش اسلحه‌های خودشون به تروریست‌ها موجب عمده‌ای از این اتفاقات وحشتناکه با اینکه حکومت‌ها همیشه تحت تاثیر قدرت و مقام هستن اما در نهایت این مردم عادی هستن که کشته می‌شن و هیچ فرقی بین مردم افغان و لندن نیست … Continue reading "لندن در درگیری / شلیک در آینه"
 • نویسنده کتاب «عاشق»
  نویسنده کتاب عاشق خیلی جالب در مورد گذر عمر صحبت می‌کنه با خواننده کتابش در بخشی از کتاب آورده: در پانزده سالگی چهره‌ام سرشار از لذت بود، من اما با لذت آشنا نبودم. این چیزها به عینه در چهره‌ام نمایان بود، حتی مادرم هم این‌ها را می‌دید، برادرانم هم می‌دیدند. همه چیز برای من با … Continue reading "نویسنده کتاب «عاشق»"
 • مرگ در همین نزدیکی‌ها
  مرگ باید نزدیک باشه گاهی فکر کردن به اینکه لحظه‌ی دل‌کندن چقدر می‌تونه دشوار باشه یا چقدر ناگهانی و سرزده باشه خیلی ناراحتم می‌کنه روز مرگ برای هر انسانی می‌تونه متفاوت باشه. برای یکی آزادی، برای یکی جدایی، برای کسانی عذاب‌آور، برای عده‌ای آرزو من از اون دسته آدم‌هایی هستم که مرگ برام بیشتر ابهامه … Continue reading "مرگ در همین نزدیکی‌ها"
 • کتاب شه‌چهر
  اسم من شه‌چهر است و اسم اصلا مهم نیست. گوشت و پوست و خون دارم و شخصیت رمان خودم هستم. یک منتقد بی‌سواد، بر رمان قبلی‌ام نقد خیلی بدی نوشت که خوشم نیامد. چرا؟ خودم نخوانده‌ام، اما اینجا و آنجا شنیده‌ام که بد نوشته است و همین کافی است. وارد خانه‌ی منتقد شدم، با تنها … Continue reading "کتاب شه‌چهر"
 • بزرگ علوی – کتاب چشم‌هایش #1
  شهر تهران خفقان گرفته بود، هیچکس نفسش درنمی‌آمد، همه از هم می‌ترسیدند، خانواده‌ها از کسانشان می‌ترسیدند، بچه‌ها از معلمینشان، معلمین از فراشها، و فراشها از سلمانی و دلاک؛ همه از خودشان می‌ترسیدند، از سایه‌شان باک داشتند. همه‌جا، در خانه، در اداره، در مسجد، پشت ترازو، در مدرسه و دانشگاه و در حمام مأمورین آگاهی را … Continue reading "بزرگ علوی – کتاب چشم‌هایش #1"
 • عاشقانه‌هایی برای زندگی / مسیر ممتد بن بست عشق
  سریال عاشقانه‌ها بهم پیشنهاد شد، منم تهیه کردم تا قسمت ۸ نگاه کردم دیدگاه کلی فیلم نسبت به افراد طبقه متوسط جامعه به بالاست؛ روزمرگی‌هایی که حرفایی برای گفتن و نتیجه‌گیری دارن رابطه بین سهیل و همسرش به شدت موجب سرکوب شدن عشقش شد و در نهایت تونست تصمیم بگیره برای پایان رابطه‌ای که مدت‌هاست … Continue reading "عاشقانه‌هایی برای زندگی / مسیر ممتد بن بست عشق"
 • شیطان و معنویات گفتاری / حضور در پردۀ اعتماد
  شیطان (در اینجا به معنی ذات پست) به عنوان درون‌مایه گفتار بشری برای حفظ موقعیت (اجتماعی، فرهنگی و …) تشبیه کردم به بودن میان پرده‌ (جنس مانع) برای جدا نشدن از اهداف کلی هر طرحی، ایده‌ای، نتیجه‌ای دو خط بالا لپ مطلب بود که بیشتر شرح میدم نوع بیان به عنوان وسیله و ابزار گفتگوی … Continue reading "شیطان و معنویات گفتاری / حضور در پردۀ اعتماد"
 • ماجرای مخالفت یا خیانت حاج ابراهیم کلانتر
  موفقیت فقط داشتن پول نیست
 • ثابت کردن دین به صورت عمومی
  دین و شخص دیندار یه رابطه دو طرفه دارن اثبات دین درواقع از طریق نوع رفتاره نه اینکه کسی بیاد جار بزنه که دیندار و متدینه دقیقا مثل رای دادن در انتخابات که مهم اینه افراد بخوان تاثیرگذار باشن و بیان رای بدن، نه اینکه عواملی مثل طرفداری، تفریح، اجبار، ثبت در شناسنامه و … … Continue reading "ثابت کردن دین به صورت عمومی"
 • پادکست و جایگاه آن در وب فارسی / معرفی چند پادکستر
  پادکست هم یکی از انواع محتوای چندرسانه‌ای دنیای وب محسوب می‌شه اشارۀ ویکی‌پدیا به پادکست: رسانه دیجیتال اینترنتی که توزیعش با فیده و پخشش با پخش کنندۀ موسیقی دیجیتال که گاهی بهش «رادیو اینترنتی» گفته شده پادکست در وب فارسی در واقع جایگاه ویژه‌ای نداره هنوز، تعداد انگشت‌شماری وبلاگ پادکست‌های قابل تعملی تهیه می‌کنن اینکه … Continue reading "پادکست و جایگاه آن در وب فارسی / معرفی چند پادکستر"
 • لطفعلی‌خان آخرین فرمانروای سلسله زندیه
  در هنگام کشته شدن جعفرخان زند، لطفعلی‌خان زند، در لار مشغول پیکار با عبدالله‌خان و محمدخان پسران نصیرخان لاری بود، و پس از مدتی لار را فتح کرد. و حاکمی از طرف خود تعیین نمود و به شیراز بازگشت. در این هنگام سیدمرادخان که جانشین جعفرخان زند شده بود برای تحکیم مقام خود دسایسی به … Continue reading "لطفعلی‌خان آخرین فرمانروای سلسله زندیه"
 • زمان حکومت جعفرخان زند
  پس از مرگ علی‌مراد، جعفرخان به بهانۀ اینکه مایل به اعادۀ نظم و ترتیب است از شیخ اویس دعوت نمود به اصفهان رفته و به تخت نشیند. شاهزاده جوان با حماقت خارق‌العاده‌ای نسبت به مردی که او پدرش را به قتل رسانیده بود اعتماده نموده به فرماندهی سپاه وارد اصفهان شد، و در آنجا او … Continue reading "زمان حکومت جعفرخان زند"
 • لطفعلی‌خان زند قهرمان ملّی ایران
  «در اواخر قرن دوازدهم هجری» (1180-1209 هجری قمری) در همان سال وفات کریم‌خان چهار نفر از خانواده او یکی پس از دیگری به شرح زیر: برادرش زکی‌خان، پسرش ابولفتح، نوه‌اش علیمراد، پسرش محمدعلی و برادرش صادق، ادعای جانشینی کریم‌خان را داشتند. علی‌مراد هم در سال 1199 هجری در صحرای مورچه‌خوار اصفهان وفات یافت. و جعفر … Continue reading "لطفعلی‌خان زند قهرمان ملّی ایران"
 • دیکتاتوری در فضای مجازی / راهبرد محبوبیت
  دیکتاتورهای فضای مجازی اطلاعات آزاد رو پالایش می‌کنن و در اختیار سایر افراد قرار می‌دن فیلتر گزینشی این افراد از خط مشی‌های بشری از جمله توهین و پورنو گرافیک و نشر اکاذیب فراتر رفته و علناً هرگونه عقاید نا موازی رو تحت تأثیر قرار می‌دن قطعاً دیکتاتورها تحت حمایت قشر خاصی به‌واسطه منافع هستن و … Continue reading "دیکتاتوری در فضای مجازی / راهبرد محبوبیت"
 • دیوار مرگ / یک فاصله تا رهایی
  یه جلد کتاب رو عمودی از پهنا بگیر توی دستت، ترجیها ته کتاب رو به بالا باشه زندگی از یه سمت این دیوار شروع می‌شه البته موازی دیوار لایه‌های زیادی داره که هر برگش تجربه انسان‌هاست رشد ابعاد انسانی ما رو می‌بره بالاتر و بالاتر تا اینکه بالاخره می‌رسیم روی دیوار این دیوار قطور بود … Continue reading "دیوار مرگ / یک فاصله تا رهایی"
 • سوسک‌های وحشی و سه‌پیچ!
  ماجرا از اونجا شروع شد که ما چندسال پیش یه هود آشپزخانه گرفتیم و همونجوری توی جلدش یه گوشه آشپزخانه رهاش کردیم به علت تنبلی:) خلاصه کلی گذشت از اون روز و ما بعد از یکی دو سال! تصمیم گرفتیم نصبش کنیم به مغازه موردنظر زنگ زدیم و اومد نصب کنه بهمون گفت کارتون رو … Continue reading "سوسک‌های وحشی و سه‌پیچ!"
 • تفاوت برچسب و دسته‌بندی / وردپرس
  موضوعات اصلی هر سایتی شامل دسته‌بندی می‌شه موضوعات فرعی هر سایتی شامل برچسب می‌شه از اونجایی که تجربه پدر علمه و خیلی از علما ترجیح می‌دن از علمشون فقط واسه خودشون بهره‌گیری کنن، «احسان» تصمیم می‌گیره چیزی به این مهمی و سادگی رو، ساده‌تر توضیح بده خارج از شوخی: بعضی اشتباهات جبرانش سخته؛ بهتره قبل … Continue reading "تفاوت برچسب و دسته‌بندی / وردپرس"
 • آپدیت شو / کمیت در پناه کیفیت
  شناخت سیستمی که داریم باهاش کار می‌کنیم می‌تونه هم سرگرمی باشه و هم اینکه زندگی مارو بهبود بده وبلاگ‌نویسی می‌تونه دسته‌های مختلفی از جمله علمی، شخصی، ورزشی و … باشه شما وقتی در هر پلتفرمی شروع به نوشتن می‌کنید (اگر محتوا رو واسه مخاطب تولید می‌کنید) باید به این موارد دقت کنید: هدف کلی چیه … Continue reading "آپدیت شو / کمیت در پناه کیفیت"
 • اشعار: چراغ راه
  پدرا، پدربزرگا، مادرا، مادربزرگا! مثلِ گل، مثلِ بهارین دلامون نازک و نرمه چشامون چشمه شرمه اشکامونو درنیارین کاشکی می‌شد برای بزرگترامون قصرای طلا می‌ساختیم مثِ آب چشمه‌ها آیینه‌هاشو صاف و پرجلا می‌ساختیم ابر فتنه وقتی سنگ غم می‌بارید سینه‌مونو سپر بلا می‌ساختیم :: چشامون دروغ نمی‌گن واسه ما چراغ راهین گرچه پشت‌تون خمیده‌س واسه ما … Continue reading "اشعار: چراغ راه"
 • شایسته‌سالاری در حاشیه‌سازی و ایجاد روابط وبلاگی
  اول اینو بگم: حجم عظیمی از بانک اطلاعاتی سایت goo.gl (کوتاه کننده آدرس اینترنتی گوگل) از بین رفته و این شرکت هیچ توضیحی دربارش نداده و نمی‌ده تا اعتبارش در حفظ اطلاعات کاربران زیر سؤال نره. و جالب اینجاست سایتای کپی‌کننده اخبار تکنولوژی هم به این موضوع نپرداختن چون ایده رو از سایتای خارجی دریافت … Continue reading "شایسته‌سالاری در حاشیه‌سازی و ایجاد روابط وبلاگی"
 • اشعار: سیب گلاب
  کی می‌گه بین دو تا نی یکی‌شون شکر نداره؟ نه عزیزم، برا بابا دختر و پسر نداره دخترا سیبِ گلابن مثل برفن، مثل آبن برفِ جاده گل و خاکه آبِ چشمه اما پاکه دخترا شاخه نباتن چشمهٔ آب حیاتن اجر حافظ که می‌گن شمسِ حقه شاخه نباته چشمۀ آب حیات تو کوچه نیست، تو ظلماته … Continue reading "اشعار: سیب گلاب"
 • اشعار: عید
  عید اومد، امید اومد اما چنارایی که سوختن لحظه‌هاشونو فروختن کاری واسه عید نکردن برا عید هیچی ندوختن خوش به حال باغ آلبالو و گیلاس که مث لپّ هلو سرخ و سفیدن نه شکسته مث تاکن نه گسسته مث بیدن سبز سبزن مث آشتی سرخ سرخن، مث عیدن غرق شادی و امیدن :: وضع باغ … Continue reading "اشعار: عید"
 • اشعار: همسفر
  با من بمون، ای همسفر! با من که از ره خسته‌ام با جام لبریز نگات از هستی خود رسته‌ام با من بمون، ای هم‌زبون! تو این شب دلواپسی با من که تنها مانده‌ام در کوچه‌های بی‌کسی :: ای یادگار از تو غرور زخمی‌ام! ای فرغ از من! فارغ از یادت نی‌ام! بر من رقیبم را … Continue reading "اشعار: همسفر"
 • اشعار: دل و دلبر
  یکی بود، یکی نبود کور بشه چشم حسود دو تا خورشید سیاه دو تا چشم سرمه‌سود رشک باغ و کشتمه باغ نگو، بهشتمه عمر مژگونش دراز رنگ سرنوشتمه :: می‌درخشن توی ماه دوتا خورشید سیاه «جمجمک برگ خزون» اینه بخت بی‌گناه غنچه گل، گل شکره شب قضا و قدره مهر و مهتابو ببین: یکی باشیم … Continue reading "اشعار: دل و دلبر"
 • اشعار: انتظار
  حالا که غربت زمین یه آسمون تباهیه روزای تیره مثل شب آینهٔ سیاهیه حالا که حتی جاده‌ها چنبر مار زخمی‌ان حالا که حتی چشمه هم دلم هلاک ماهیه ما اگه کاوه هم بشیم ما رو زمونه می‌زنه باید فریدونی باشه که شاخ دیو و بشکنه :: از کوچه‌های سرنوشت صدای پاتو می‌شنویم حتی تو شهرای … Continue reading "اشعار: انتظار"
 • اشعار: گم‌گشته
  اون که میاد _ اگه بگم یه گل سرخ بهار می‌شی یه قطه خون رو آینه یه چشم انتظار می‌شی یه قطره خون رو آینه‌ست یه چشم سرخِ انتظار یه روز دوباره سبز می‌شه وقتی که برگرده بهار :: هرکی با آینه روبروست رو هست و نیست پل می‌زنه یه چشم سرخِ آتشین تو چشاش … Continue reading "اشعار: گم‌گشته"
 • اشعار: کعبه
  این سر جاده حضوره اون سرش دریای نوره زائرا که بر می‌گردن نمی‌گن که خیلی دوره ولی می‌گن صدتا مهتاب پیش آفتاب سوت و کوره آره، تو هفت آسمون پرستاره یه زمینه وسعتش از کوه قاف تا به لب دریای چینه سبک و سبز و شناور روی انگشتای محور مثل انگشتری زر یه رکابه، یه … Continue reading "اشعار: کعبه"
 • اشعار: سرنوشت
  نگو «سرنوشتم اینه» با خودت چون و چرا کن دنیا فرض کن در بسته‌س برو در بزن، صدا کن ما تو این دنیا غریبیم واسه این زمین بزرگیم آدمیم، آدمِ آدم ما نه برّه‌ایم، نه گرگیم دیو بده، فرشته خوبه ما نه اینیم، ما نه اونیم هردو ایم، هردو محاله؟ پس چی‌ایم ما؟ نمی‌دونیم برا … Continue reading "اشعار: سرنوشت"
 • اشعار: کوچ #1
  چشمه‌های روشن جاری فسردن رودا یخ بستن و مُردن دیگه حس و حرکتی نیست برکه مُرده، برکتی نیست ایلا دلشکسته توی جاده موندن ایلچیا رفتن و برگشتن و پیغامو رسوندن «_ کوچا باید کوچه باشه حکم جادوگرِ پیره همه‌تون اینجا می‌میرین کسی از اینجا نمی‌ره!» :: توی این‌همه مسافر بعضی رودَن، بعضی مرداب آخه ما … Continue reading "اشعار: کوچ #1"
 • اشعار: حوّا
  قریه نبود، گندم نبود گریه نبود، مردم نبود فانوس و کار و کشت نبود طاووس و مار زشت نبود ساده و پوست‌کنده بگم حتی بهشت بهشت نبود فرشته گفت: «آدم، چته؟» _«دلم گرفته، می‌دونی؟» فرشته گفت: «توی بهشت؟ اونم روزای مهمونی؟» :: هزارهٔ اول خاک گندم و سیب، دشنه و تاک :: حوّا می‌گه: «چه … Continue reading "اشعار: حوّا"
 • اشعار: بارون
  دلا، خون شو و خون ببار بر کوه و دشت و هامون ببار به سرخی لبای سرخ یار به داغ عاشقای این دیار به داغ عاشقای بی‌مزار ای بارون … :: ببار، ای بارون، ببار با دلم گریه کن خون ببار در شبای تیره چون زلف یار بهر لیلی چو مجنون ببار ای بارون … … Continue reading "اشعار: بارون"
 • درک معنوی سئو در بهینه‌سازی سایت
  سئو با اینکه با همه چیز مرتبطه در یک سایت اما فهمیدن عمق ماجرا می‌تونه به پیگیری مستمر شما ایده و نقشه راه رو بده اول که خودم میخواستم در اینباره اطلاعاتی رو کسب کنم یادمه به این فکر می‌کردم مثلا هرچی آپشن‌های صفحه بیشتر باشه پس حتما معتبرتره و کارایی بیشتری داره. تا اینکه … Continue reading "درک معنوی سئو در بهینه‌سازی سایت"
 • توییتر احسان تارگت
  توییتر احسان تارگت @EhsanTarget feeds.feedburner.com/EhsanTargetRssدسته‌بندی شده در: channel Tagged: توییتر
 • احسان تارگت
  وبلاگ احسان تارگت _پست آرشیو شد (لینک خارجی نامعتبر)دسته‌بندی شده در: channel Tagged: تارگت
 • وصل شدن تماس صوتی تلگرام شماره ایران
  برای وصل شدن تماس صوتی برای شماره‌های ایرانی باید اکانتی که این قابلیت تماس صوتی براش فعال شده با شما تماس بگیره تا تماس صوتی همراه با تنظیماتش برای شما هم فعال بشه شماره طرف مقابل حتما باید ایرانی باشهدسته‌بندی شده در: channel Tagged: تلگرام
 • در میان آن سایه
  از میان آن سایه می‌شد مرا دید بی‌واسطه دیدن اما گذر کردن از افکار من است در میان آن گمراه شمعی بی واسطه می‌سوزد جاده‌ای که رو به بلندیست چه سزاوار که بلند است در میان من و تو دیوار بلندی می‌کند آنروز که گذشت دیگر تکرار نشد اما ساخت ز من و تو: عابری … Continue reading "در میان آن سایه"
 • کاندیداتوری فارغ‌الصلاحیت‌ها
  طی این چندروز تعدادی بچه برای ثبت‌نام در انتخابات به وزارت کشور مراجعه کردن که میشه گفت تنها هدفشون مطرح شدن در فضای داغ انتخاباتیه بچه‌های رنج سه سال تا سیزده سال کسایی که هنوز بالغ نشدن از نظر علمی، و تصمیم دارن یک ملت رو هدایت بکنن! به انتخابات توهین نکنیمدسته‌بندی شده در: channel … Continue reading "کاندیداتوری فارغ‌الصلاحیت‌ها"
 • احمدی‌نجات آمد
  درست زمانی که کسی انتظارشو نداشت احمدی‌نجات آمد با توجه به اینکه رهبر درخواست کرده بود برای انتخابات ریاست‌جمهوری نام‌نویسی نکنه اما اراده‌ی آهنین داشته که تصمیمش بر ثبت‌نام شده طبق خبرها کنگره‌ی آمریکا زمان اعمال تحریم‌هارو به بعد از انتخابات موکول کرده و این روند اگه طبق میل احمدی‌نژاد هم پیش بره شاهد تحریم … Continue reading "احمدی‌نجات آمد"
 • وبلاگ بدنسازی
  وبلاگ #بدنسازی، مطالبی درباره‌ی بدن انسان وبلاگ بدنسازی از سال ۸۷ راه‌اندازی شد و پس از گذراندن چندین مرحله سرازیری و و شیب، بالاخره به ثبات خوبی رسیده. دسته‌بندی شده در: channel Tagged: بدنسازی
 • عرقیات گیاهی هم فاسد می‌شود
  اما چگونه به فساد عرقیات گیاهی پی ببریم؟ عرقی که استریل، دارای بسته‌بندی بهداشتی و تاریخ مصرف باشد و رنگ شفاف و زلالی داشته باشد سالم است، اما اگر عرق پس از مدتی کدر شد یا رسوب کرد، بدانید که آلوده به قارچ و کپک شده و مصرف آن مسمومیت‌زا است. این را هم بدانید … Continue reading "عرقیات گیاهی هم فاسد می‌شود"
 • شناسایی عرق تقلبی غیرممکن است
  هرچقدر آب به کار رفته در عرقیات بیشتر و میزان اسانس گیاه از حدی کمتر باشد اثر درمانی عرق ضعیف‌تر شده و همچون آب نفع و ضرری به بدن نمی‌رساند و این را فقط در اثر مصرف آن می‌توان متوجه شد و هیچ راه دیگری برای تشخیص اصل از تقلبی آن وجود ندارد. برخی عرقیات … Continue reading "شناسایی عرق تقلبی غیرممکن است"
 • نکاتی درباره عرقیات گیاهی
  هرچقدر آب به کار رفته در عرقیات بیشتر و میزان اسانس گیاه از حدی کمتر باشد اثر درمانی عرق ضعیف‌تر شده و همچون آب نفع و ضرری به بدن نمی‌رساند. عرقیات: چرا روی بطری برخی عرقیات عنوان «دو آتشه» قید شده است؟ مگر آن‌ها چه تفاوتی با عرقیات معمولی دارد؟ آیا عرقیات گیاهی هم فاسد … Continue reading "نکاتی درباره عرقیات گیاهی"
 • غزلیات خاقانی #۱
  ای آتش سودای تو خون کرده جگرها بر باد شده در سر سودای تو سرها در گلشن امید به شاخ شجر من گلها نشکفند و برآمد نه ثمرها ای در سر عشاق ز شور تو شغب‌ها وی در دل زهاد ز سوز تو اثرها آلوده به خونابهٔ هجر تو روان‌ها پالوده ز اندیشهٔ وصل تو … Continue reading "غزلیات خاقانی #۱"
 • روند چرخشی بی‌پایان در بازی‌های آنلاین
  اعتیاد بازی‌های آنلاین (اینترنتی) موضوع بحث بسیاری از سایت‌ها و وبلاگ‌های مختلف بوده و من امروز نمیخوام در مورد این جنبه صحبت کنم. نحوه‌ی جذب جامعه‌ی هدف برای بازی‌های آنلاین در حیطه‌ی این پست نیست پس میریم سر اصل مطلب یعنی گیرایی و ارزش آفرینی برای شرکت تولیدکننده و بازیکن‌ها بازی‌های آنلاین از شیوه‌ی خاصی … Continue reading "روند چرخشی بی‌پایان در بازی‌های آنلاین"
 • مناظره‌ی انتخاباتی / دست برتر انتخابات
  مناظره‌های انتخاباتی کاملا دوطرفه هستن از یکطرف فضای روشنی برای انتخاب درست شکل میگیره و از طرف دیگه جامعه از افکار عمیق و سطحی نامزد انتخاباتی آگاه میشن. در این میان خیلی از رفتارهای درست یا بعضا نادرست کاندیداتورها یجورایی برملا میشه که این قسمتش برای عوام خیلی جذابه و حسابی تنور انتخابات رو داغ … Continue reading "مناظره‌ی انتخاباتی / دست برتر انتخابات"
 • واژگونی رابطه در شبکه‌های اجتماعی
  امروز داشتم توی اینترنت درباره تغییرات شبکه‌های اجتماعی مطالعه میکردم، لابه‌لای جستجوهام به صفحه بی‌بی‌سی برخوردم؛ به نقل از یک جوان گفته از نسلی هستم که شروع ارتباط جوانان با شبکه‌های اجتماعی بوده و اول امید به دوام این شبکه‌ها نداشتم و بعد از موفقیت فیسبوک لزومی ندیدم ازش استفاده کنم همون حرف همیشگی افرادی … Continue reading "واژگونی رابطه در شبکه‌های اجتماعی"
 • ترامپ و معضل کره شمالی!
  کلا هر کشوری که استقلال داشته باشه و زیر پرچم آمریکا نباشه یعنی تحدید حالا میخواد اسم اون کشور هرچی باشه (ایران یا کره شمالی) ترامپ که به تحولات ضربتی در دنیا معتقده؛ ناجی حقوق بشر آمریکایی‌ها شده و میگه پایان همه چیز، تجارته! تاجر بزرگ (ترامپ) پیرو تحولات تجاری و بدهکاری دولت آمریکا به … Continue reading "ترامپ و معضل کره شمالی!"
 • تفاوت سیزده به در و روز طبیعت
  همیشه آدم‌هایی هستن که مطالب مختلف رو از زاویه‌های پسندیده خودشون و با اهداف قبلی طوری بیان میکنن که انگاری حقیقت رو گفتن برای درک اینگونه مسائل باید اشراف زیادی به انواع موضوعات پیرانمون داشته باشیم تا از زاویه‌های مختلف بررسیش کنیم و نتیجه درستی بگیریم حسینی توی کانالش میگفت سیزده به در ارتباطات مختلفی … Continue reading "تفاوت سیزده به در و روز طبیعت"
 • تفاوت سرعت اینترنت ما تا مینی اپرا
  تفاوت سرعت اینترنت ما با مرورگر مینی اپرا تقریبا برابره! یادمه چندسال از مخابرات سرویس میگرفتم و قطع شدن سرویس‌ها نیمی از وقت منو صرف خودش میکرد واقعا مگر توی سایر جاهای دنیا هم یه سرویس میفروشن با قیمت بالا و با این وجود مصرف‌کننده عاجز میمونه؟! هوووف بیای گرون‌ترین اینترنت رو بخری بعدش توی … Continue reading "تفاوت سرعت اینترنت ما تا مینی اپرا"
 • مرد شماره ۲ داعش کشته شد
  من عقیده‌ای به شماره‌بندی ندارم! وقتی کشورهای خارج از منطقه‌ی ما میتونن گروهک طراحی کنن پس میتونن به راحتی دلار چاپ کردن، شماره‌بندی‌های رده‌بالاتری روانه بازار کنن داعش گروهکیه که حالا ضعیف شده و باید از هم پاشیده بشه وگرنه مثل مجاهدین خلق همیشه در حال ضربه زدنندسته‌بندی شده در: channel Tagged: داعش
 • هدف تغییرات وبلاگ احسان چهری
  هدف تغییرات وبلاگ احسان چهری چیزی جز بهبود رابط کاربری نبود چون معتقدم دسترسی کاربر به محتوای آزاد مهمتر از ثبت رسانه توی انواع سیستم های فیلترینگ ایرانه امیدوارم در آینده بتونم پلن های تجاری وردپرس رو خریداری کنم تا تغییرات مدنظرمو کامل انجام بدم وبلاگ من موضوعش تحلیل‌های شخصیه؛ این میتونه هم جذاب باشه … Continue reading "هدف تغییرات وبلاگ احسان چهری"
 • نقشه سایت
  نقشه سایت نقشه خبری سایت نوشتهٔ تصادفی دسته‌بندی دستهٔ اصلی Feeds Sitemapدسته‌بندی شده در: channel Tagged: نقشه
 • کانال تلگرام کلش رویال
  کانال تلگرام کلش رویالدسته‌بندی شده در: channel Tagged: کلش رویال
 • Quantum Break برای PC تایید شد
  نوشته قدیمی آرشیو شده است Sitemapدسته‌بندی شده در: channel Tagged: بازی
 • اخبار بازی
  نوشته قدیمی آرشیو شده است Sitemapدسته‌بندی شده در: channel Tagged: بازی
 • خبرنامه گوگل پلاس احسان چهری
  خبرنامه گوگل پلاس احسان چهری در آدرس http://goo.gl/gtP6nt در دسترسهدسته‌بندی شده در: channel Tagged: گوگل
 • پروفایل گوگل پلاس
  آدرس پروفایل گوگل پلاس من : احسان چهریدسته‌بندی شده در: channel Tagged: گوگل
 • حنیف عمران زاده شش کیلو وزن کم کرد
  حنیف عمران زاده 6 کیلو وزن کم کرد! دسته‌بندی شده در: channel Tagged: فوتبال
 • Google Trends (گوگل ترندز) آپدیت شد
  نوشته قدیمی آرشیو شدهدسته‌بندی شده در: channel Tagged: گوگل
 • تصاویر و تریلر بازی سرافکنده ۲ – Dishonored
  نوشته قدیمی آرشیو شدهدسته‌بندی شده در: channel Tagged: بازی
 • نقض آتش بس در یمن
  نقض آتش بس در یمن به طور رسمی و با نظارت مستقیم عربستان سعودی و بدون کمترین پایبندی با آن صورت می گیرد. هواپیماهای جنگی رژیم سعودی با ادامه نقض آتش بس دیشب پایگاه المرافق در صعده را بمباران کردند. توپخانه های ارتش سعودی نیز مناطق مرزی در شمال استانهای صعده و حجه را گلوله … Continue reading "نقض آتش بس در یمن"
 • بعثت پیامبر (ص) و اهداف آن
  ۱. هدايت عامه هدف اصلي بعثت پيامبراكرم(ص) و همة انبيا هدايت و تزكيه نفوس عامه است كه اين محور اصلي يعني همان هدايت نمودن جامعه و بازداشتن آنها از گمراهي و ضلالت مي‌باشد، پيرامون بعثت همه انبياء صادق است. چنانچه خداوند تعالي نيز در بيان اشتراك هدف و خطوط اصلي بعثت انبيا مي‌فرمايد: «كل(۱) آمن … Continue reading "بعثت پیامبر (ص) و اهداف آن"
 • واکنش به دریافت اخطار ناوگان ایران
  زیر امور خارجه عربستان سعودی وی گفت: اقدام ایران علیه کشتی های ما نقض آشکار قوانین بین المللی است و نباید به سادگی از کنار آن گذشت. من نمی دانم که ایرانیها این کار را برای نمایش قدرت یا به چالش کشیدن ما انجام می دهند. به گزارش خبر، عادل الجبیر که در حاشیه نشست … Continue reading "واکنش به دریافت اخطار ناوگان ایران"
 • رایزنی های هسته ای در نیویورک ادامه دارد
  رایزنی های هسته ای ایران و کشورهای ۱+۵ در سطح معاونان همچنان در نیویورک ادامه دارد . به گزارش خبر، رایزنی های هسته ای ایران و کشورهای ۱+۵ در سطح معاونان همچنان در نیویورک ادامه دارد. بر اساس این گزارش در ادامه این گفتگوها سیدعباس عراقچی و مجید تخت روانچی ، معاونان وزیر امور خارجه … Continue reading "رایزنی های هسته ای در نیویورک ادامه دارد"
 • استنباط شخصی رئیس کمیسیون
  پس از آنكه محمدعلي پورمختار، رئيس كميسيون اصل ۹۰ در اولين روز ارديبهشت‌ماه سال جاری با ارسال نامه‌اي به وزير علوم، مدعی شد که پرونده بورسيه‌ها در مجلس بسته شده است، سخن وی با واكنش‌هاي تندي از داخل مجلس روبه‌رو شد. وی همچنین هفته گذشته در گفتگویی ضمن تشریح جزئیات این اقدام به دفاع از … Continue reading "استنباط شخصی رئیس کمیسیون"
 • موضع گیری جدید رئیس جمهور
  متوجه باشيد که سخنان رئيس جمهور خطاب به پليس، گام دوم در عقب نشيني نهاد زنده کننده امر به معروف و نهي از منکر است؛ بويژه با تعريف شاذي که از «معروف» و «منکر» ارائه مي‌دهند دکتر حامد حاجي‌حيدري در سرمقاله رسالت نوشت: قضيه جمله «پليس موظف به اجراي اسلام نيست» از جانب دکتر حسن … Continue reading "موضع گیری جدید رئیس جمهور"
 • لیبرالیسم نگران نابرابری
  وقوع اتفاقاتی نظیر جنبش وال استریت و تبعیض های فراوان نژادی که هنوز بعد از قرن ها به عنوان معضلی لاینحل در آمریکا باقی مانده نشان دهنده عدم توانایی لیبرال دموکراسی در پاسخ گویی به نیازهای اساسی بشر است. به عبارتی بهتر الگویی که در خود آمریکا رفاه و خوشبختی تبعیض آمیز بوجود آورده چگونه … Continue reading "لیبرالیسم نگران نابرابری"
 • مماشات با دشمنان خارجی!
  براساس «سیاست‌ خارجی مدارا با دشمنان»، معنای دقیق مدارا با دشمن جنایتکار جمهوری اسلامی ایران، یعنی رژیم صهیونیستی که در فقه‌شیعه از آن با عنوان «کافر حربی» یاد می‌شود، چگونه معنا پیدا می‌کند و باید با آن چه کرد؟ وبسایت خبر با اشاره به سخنان رئیس‌جمهور در شیراز مبنی بر اینکه «سعدی و حافظ نه … Continue reading "مماشات با دشمنان خارجی!"
 • اسرائیل برای توافق نکردن ایران دست و پا می زند
  «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا، موضع گیری های رژیم صهیونیستی در قبال مذاکرات هسته ای با ایران را بیمارگونه و ناشی از اختلال روانی آن رژیم دانست و این واکنش ها را «هیستریک» خواند. به گزارش خبر، به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع مصر، کری روز شنبه در مصاحبه با شبکه ۱۰ رژیم … Continue reading "اسرائیل برای توافق نکردن ایران دست و پا می زند"
 • واپسین لحظات عمر شهید مطهری
  مادر كنار من ايستاده بود پرسيد چه كسي تماس گرفته؟ گفتم دكتر سحابي هستند مي‌گويند پدر امشب منزل نمي‌آيد. به مادر نگفتم چه اتفاقي افتاده، مادر پرسيد چرا نمي‌آيد؟ مطهري اگر بخواهد نيايد خودش تماس مي‌گيرد و با من صحبت مي‌كند آقا. به گزارش خبر مجتبی مطهری فرزند ارشد شهیدمطهری در باره آخرین روزهای عمر … Continue reading "واپسین لحظات عمر شهید مطهری"
 • ماجرای رشوه دادن به سودان توسط عربستان
  خبر: سودان در برابر دریافت کمک مالی ۸ میلیارد دلاری، روابط با ایران را کاهش داده و در جنگ عربستان سعودی علیه یمن مشارکت کرده است. سایت خبری عربی «اخبار الساعه» به نقل از یک منبع آگاه نوشت: عمر البشیر رئیس جمهوری سودان با عربستان سعودی توافق کرده بود در مقابل قطع روابط استراتژیک با … Continue reading "ماجرای رشوه دادن به سودان توسط عربستان"
 • جواب دادن کیهان به حرف های روحانی در شیراز
  کیهان در ستون گفت و شنود خود نوشت: گفت: رئیس جمهور در شیراز گفته است؛ فکت‌شیت ایران را زودتر از همه منتشر کردیم! نمی‌دانم چرا بعضی‌ها حافظه‌شان ضعیف شده است! ما قبل از آمریکایی‌ها فکت‌شیت خودمان را منتشر کردیم! گفتم: ولی آقای ظریف در مصاحبه با شبکه یک گفته بود «چیزی به نام فکت‌شیت ایرانی … Continue reading "جواب دادن کیهان به حرف های روحانی در شیراز"
 • احمدی نژاد هزینه دفترش را از کجا می آورد
  عوض حیدرپور، نماینده شهرضا، گفته بود که ردیفی برای این هزینه‌ها در بودجه وجود ندارد و باید مشخص شود هزینه‌های این دفاتر از کجا تأمین می‌شود. به گزارش خبر، روزنامه شرق نوشت: میرتاج الدینی معاون پارلمانی سابق محمود احمدی‌نژاد درباره جلسات ساختمان ولنجک گفت: «ساختمان ولنجک دفتر رئیس‌جمهور سابق است و آقای احمدی‌نژاد هم رئیس‌جمهور … Continue reading "احمدی نژاد هزینه دفترش را از کجا می آورد"
 • نظر رهبر درباره کلید حل مشکلات
  حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار هزاران نفر از کارگران سراسر کشور با تبیین وظایف مسئولان، دستگاهها و عناصر مختلف مرتبط با تولید داخلی و تأکید بر مبارزه واقعی با فساد و قاچاق، خاطرنشان کردند: کلید حل مشکلات اقتصادی مردم و معضلات جامعه کارگری، نه در خارج … Continue reading "نظر رهبر درباره کلید حل مشکلات"
 • پایان رکورد مسکن در آینده
  اما وضعیت این روزهای بازار چگونه است؟ آیا از رکود خارج شده و از همه مهمتر اینکه تصمیم جدید دولت برای اختصاص وامی جدید به این بازار تا چه اندازه می تواند در خروج بازار مسکن از رکود تاثیر داشته باشد؟ تجربه می گوید رکود مسکن رو به پایان است مسکن دیگر به جای آنکه … Continue reading "پایان رکورد مسکن در آینده"
 • اجناس داخلی بهتر از اجناس خارجی
  خطیب نماز جمعه تهران گفت:شما با سکوت خود شریک در گناه هستید، در هر گوشه‌ای ده‌ها مسجد ساخته و قرآن را حفظ می‌کنید ولی اگر ایمان داشته باشید و عمل بکنید این جنایتکاران نمی‌توانند عربده بکشند. دولت مصرف‌کننده اجناس داخلی باشد به گزارش خبر، آیت‌الله محمد امامی کاشانی خطیب این هفته نماز جمعه تهران، با … Continue reading "اجناس داخلی بهتر از اجناس خارجی"
 • انتظار احمدی نژاد
  محمود احمدی نژاد جمعه شب در مقبره سعیدالعلما بابل: حوادث دنیا سرعت گرفته است. نگاه کنید! همه منتظر یک خبر عجیب هستند. لحظه ای که آن کشور به کشور دیگر حمله کرد شمارش معکوس نابودی خودش آغاز شد. به گزارش خبر، محمود احمدی‌نژاد جمعه شب در مراسم جشن میلاد حضرت علی (ع) در مقبره سعیدالعلما … Continue reading "انتظار احمدی نژاد"
 • بیمه ایران رحیمی را حلال کرد!
  بیمه ایران رحیمی را حلال کرد! مدیرعامل اسبق بیمه ایران: رحیمی را حلال کردم، احمدی‌نژاد را نه دو،سه‌ماه پیش بود که یکی از دوستان به من گفتند آقای رحیمی به من می‌گوید مثل اینکه هنوز آقای آسوده من را حلال نکرده ولی من به ایشان گفتم من آقای رحیمی را حلال کرده‌ام، شاید داستان دیگری … Continue reading "بیمه ایران رحیمی را حلال کرد!"
 • رهبر: نوشتن دفاع مقدس
  ۵۰ سال دیگر هم بایستى درباره‌ دفاع مقدّس بنویسیم/ از ظرفیّت دفاع مقدّس در سینماى کشور استفاده نشده است حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: به‌نظر من ما پنجاه‌سال دیگر هم بایستى درباره‌ى دفاع مقدّس بنویسیم، بگوییم، توصیف کنیم، تشریح کنیم، انواع و اقسام هنر‌ها را به خدمت بگیریم، براى اینکه این حادثه‌ى عظیم را تبیین‌کنیم. به … Continue reading "رهبر: نوشتن دفاع مقدس"
 • توهین هاشمی
  پیگیری مجلس در مورد اهانت به هاشمی یک عضو شورای نظارت بر صدا و سیما با اشاره به ماجرای پخش تصاویر اهانت‌آمیز به آیت‌الله‌ هاشمی در تلویزیون گفت: «ما در این زمینه به صدا و سیما تذکر خواهیم داد و پیگیر این هستیم این تصویر مربوط به چه زمانی است.» به گزارش خبر، رمضان شجاعی … Continue reading "توهین هاشمی"
 • صلاحیت هاشمی
  آنچه که در روز رد صلاحیت هاشمی گذشت آقای هاشمی سر صحبت را باز کردند و گفتند: آقای دکترعلی لاریجانی صبح به من تلفن زدند و پیشنهاد ملاقات دادند. گفتم به مجمع بیایید.نیم ساعت با من ملاقات داشت. غلامعلی رجایی طی یادداشتی در سایت جماران نوشت: حادثه شگفت و باورنکردنی عدم احراز صلاحیت آیت الله … Continue reading "صلاحیت هاشمی"
 • رویارویی روسیه آمریکا
  مصر عرصه رویارویی روسیه و امریکا سرکیس نعوم در النهار می‌نویسد: امریکا به هیچ وجه حاضر نیست متحد دیرینه خود را به این سادگی‌ها از دست بدهد و فضا را برای رقیب دیرینه خود باز بگذارد که جای آن را بگیرد. اگر چه تاکنون خلاف این را انجام داده است. نشست اولی که میان رئیس … Continue reading "رویارویی روسیه آمریکا"
 • جنبش اصلاح طلبی
  جنبش اصلاح‌طلبی مدیون روزنامه سلام بود طبیعی است زمانی که پای مجمع روحانیون به عنوان نهاد روحانی میراث‌دار فقه سیاسی و پویای امام با محوریت اشخاصی همچون موسوی‌خوئینی‌ها، کروبی، خاتمی و موسوی بجنوردی به میان آید … چطور شد که ابراهیم اصغرزاده به جمع راه‌اندازان روزنامه «سلام» پیوست، روایت شما از علت شکل‌گیری روزنامه‌ای با … Continue reading "جنبش اصلاح طلبی"
 • فرزندان انقلاب
  و انقلاب فرزندان خود را نمی‌خورد هشت سال اخیر دوران بازخورد اصولگرایی در مسند قدرت نسبت به سیاست‌های دولت اصلاحات و اغاز فصل تازه‌ای از تنش در سیاست داخلی بود. ناملایماتی که از درون به نظام تحمیل شد و موجبات تحرک هرچه بیشتر اپوزسیون خارج نشین را فراهم اورد. اشارات متعدد رهبر انقلاب به موضوع … Continue reading "فرزندان انقلاب"
 • اسرائیل مجازات فرانسه
  اسرائیل فرانسه را مجازات کرد. سکوت بزرگ‌تر تلاویو در برابر ترور کمیسر فرانسوی قضیه شارلی ابدو بود برای این که بیش از آن که باید بداند، فهمید، وقتی که دوستانش در روزنامه درباره قربانیان سوال‌پیچش کردند برای یافتن پاسخ سوال‌ها بیش از اندازه تحقیق کرد، دولت فرانسه واقعه را بلعید و گفت که او به … Continue reading "اسرائیل مجازات فرانسه"
 • پیام‌های وایبری نخوانید!
  اگر تعارف را کنار بگذاریم، به نوع ترسناک تری از این جوک ها برخواهیم خورد که یا جنسی هستند، یا تحقیرهای جنس گرایانه در متنشان به چشم می‌خورد و یا ترکیبی از این دست موارد به شمار می‌آیند؛ جوک هایی که شاید خنده های ناگهانی تر را سبب شوند و شاید موجبات تاسف شدید را … Continue reading "پیام‌های وایبری نخوانید!"
 • انتقاد رئیس مجلس ایران از ‹سیاستهای غلط› اوباما در مذاکرات هسته‌ای با ایران
  علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی ایران، می‌گوید که آمریکا با اتخاذ سیاستهای غلط در مذاکرات هسته‌ای با ایران، مسئول شکست احتمالی در این مذاکرات است. به گزارش رسانه‌های ایران آقای لاریجانی در سخنانی در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۱۲ بهمن) مجلس گفت که باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا «در بیانات اخیر خود گفته است … Continue reading "انتقاد رئیس مجلس ایران از ‹سیاستهای غلط› اوباما در مذاکرات هسته‌ای با ایران"
 • داعش گروگان ژاپنی را ‹سر برید›
  گروه موسوم به «دولت اسلامی» (داعش) تصاویری ویدئویی را منتشر کرده است که ظاهرا در آنها صحنه بریده شدن سر کنجی گوتو، خبرنگار ژاپنی، ثبت شده است. داعش کمتر از یک هفته پیش ویدئوی دیگری را منتشر کرده بود که سر بریدن یک گروگان ژاپنی دیگر به نام هارونا یوکاوا را نشان می داد. آقای … Continue reading "داعش گروگان ژاپنی را ‹سر برید›"
 • رهبر انقلاب: اجازه ندهید انگیزه‌های سیاسی به درون فضاهای علمی و تحقیقاتی نفوذ کند
  حضرت آیت الله خامنه‌ای صبح امروز از نمایشگاه دستاوردهای فناوری نانو در حسینیه امام خمینی(ره) به مدت «یک‌ساعت‎ و نیم» بازدید کردند. حضرت آیت الله خامنه‌ای به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، ايشان در اين بازديد از نزدیک در جریان تلاش‌ها و پیشرفت‌های علمی دانشمندان و محققان جوان کشور در بخشهای «نانو … Continue reading "رهبر انقلاب: اجازه ندهید انگیزه‌های سیاسی به درون فضاهای علمی و تحقیقاتی نفوذ کند"
 • راه حل فیسبوک برای کندی و گرانی اینترنت
  فیسبوک، یک اپ جدید برای گوشی‌ها و تبلت‌های اندروید ارائه داده به نام «فیس‌بوک لایت». این نرم‌افزار هم حجمش از اپ اصلی فیس‌بوک خیلی کمتر است و هم مصرف پهنای باندش پایین‌تر. بهرنگ تاج‌دین در گزارشش می‌گوید این اپ فعلاً فقط در چند کشور محدود قابل دسترسی است، ولی راه‌هایی برای دانلودش در ایران و … Continue reading "راه حل فیسبوک برای کندی و گرانی اینترنت"
 • بدرقه تیم ملی در فرودگاه سیدنی
  طرفداران در فرودگاه خطاب به بازیکنان تیم ملی گفتند که شما برای ما سنگ تمام گذاشتید. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ حدود 50 هوادار از ساعاتی قبل به فرودگاه رفته و منتظر تیم ملی بودند. به محض اینکه بازیکنان وارد فرودگاه سیدنی شدند، تشویق های طرفداران شروع شد. آنها برای بدرقه تیم به فرودگاه رفتند و … Continue reading "بدرقه تیم ملی در فرودگاه سیدنی"
 • کروش: حرف بزنم 33 سال مربیگری ام تمام می شود
  کروش می گوید اگر حرف بزند او را از فوتبال محروم می کنند. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛سرمربی تیم ملی ایران پس از حذف از جام ملت های آسیا در کنفرانس خبری اش گفت:«من حرفی ندارم و صحبتی نمی کنم.اگر حرفی بزنم شغلم را از دست می دهم.من به اخراج پولادی اعتراض دارم اما اگر حرف … Continue reading "کروش: حرف بزنم 33 سال مربیگری ام تمام می شود"
 • اعلام آمادگی حسین هدایتی برای خرید پرسپولیس
  هدایتی اعلام کرد که با خرید باشگاه پرسپولیس می تواند به ورزش کشور خدمت کند. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛حسین هدایتی در صفحه شخصی خودش در اینستاگرام از آمادگی برای خرید سهام باشگاه پرسپولیس خبر داد و نوشت:«صادقانه اعلام می‌کنم، علی‌رغم همه تهمت‌ها و فشار‌ها در صورتی که پس از مشاوره با کارشناسان ورزشی و اقتصادی، … Continue reading "اعلام آمادگی حسین هدایتی برای خرید پرسپولیس"
 • خبر: کارلوس کروش
  کارلوس کروش گفت که امارات در غرب آسیا بهترین تیم را دارد. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ کارلوس کروش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران پس از شکست دادن امارات گفت: «به نظرم امارات بهترین تیم غرب آسیاست و بازیکنان خوبی دارد. آن های کارهای ترکیبی خوبی انجام می دهند. اماراتی ها در بازی با ما پاس … Continue reading "خبر: کارلوس کروش"
 • کروش: دیگر نمی خواهم به AFC جریمه بدهم
  کارلوس کروش گفت که امارات در غرب آسیا بهترین تیم را دارد. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ کارلوس کروش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران پس از شکست دادن امارات گفت: «به نظرم امارات بهترین تیم غرب آسیاست و بازیکنان خوبی دارد. آن های کارهای ترکیبی خوبی انجام می دهند. اماراتی ها در بازی با ما پاس … Continue reading "کروش: دیگر نمی خواهم به AFC جریمه بدهم"
 • کروش از آنچه که می ترسید سرش آمد
  دمای بالای هوا و رطوبت 70 درصد به مشکل تازه ای برای ملی پوشان در آستانه بازی با امارات تبدیل شده است. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ترسی که کروش در بازی های جام جهانی داشت در بازی های جام ملت های آسیا گریبانش را گرفت،مشکلی به نام گرما. در برزیل و در شهر سالوادور کروش مدام … Continue reading "کروش از آنچه که می ترسید سرش آمد"
 • خبر: کاپیتان تیم ملی
  به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛مهدی مهدوی کیا کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال ایران مهمان بهرام شفیع در برنامه ورزش و مردم بود.او در ابتدا گفت:«من نوجوان که بودم هم فوتبال بازی می کردم و هم درس می خواندم.آن زمان فوتبال شغل نبود و هرکسی که فوتبال بازی می کرد به خاطر عشق بود.خدا را شکر می … Continue reading "خبر: کاپیتان تیم ملی"
 • رهنمودهای رهبر انقلاب برای نمایندگان
  «این عادت باید در مجلس ریشه کن شود که وقتی یک نماینده ای دارد حرف میزند، یا یک وزیری، یک مسئول دولتی ای دارد حرف میزند، از یک گوشه ی مجلس چهار نفر شروع کنند یک صدائی در آوردن! این خیلی چیز بدی است.» به گزارش ایرنا، این جملات بخشی از بیانات و رهنمودهای روشنگر … Continue reading "رهنمودهای رهبر انقلاب برای نمایندگان"